شرکت کالا و انرژی کیا خاورمیانه

رافینت

رافینت

فرم مشاوره و اطلاع از قیمت

رافینت

رافینت یکی از محصولات جانبی تصفیه و پالایش نفت خام بوده و باقیمانده‌ای از استخراج یک ماده از محلول با استفاده از حلال می‌باشد. رافینت ترکیبی از اجزاء مختلفی مانند الفین، آلکان، پارافین و ترکیبات آروماتیکی است. همچنین این ترکیب خوراك واحدهای پایین دستی پالایشگاه‌ها برای تولید پلی اتیلن و بنزین می‌باشد.

آنالیز رافینت

توضیحات

رافینیت یکی از محصولات جانبی تصفیه و پالایش نفت خام است که به صورت الفینی یا آروماتیکی تولید شده و شامل ترکیبات BTX است. این محصول به عنوان خوراک صنایع پایین دستی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

رافینیت چیست؟

رافینت یا Raffinate در واقع باقیمانده‌ای از استخراج یک ماده در فرایند استفاده از حلال در محلول های مختلف است. این باقیمانده می تواند به صورت طفاله یا لجن بوده و هر چند به اندازه ارزش محصول اصلی نیست، اما یک محصول بی ارزش هم نبوده و یک محصول جانبی با ارزش پایین محسوب می شود و ممکن است در هر صنعتی وجود داشته باشد.

رافینت دارای انواع مختلفی می باشد که نوع آن را نوع صنعتی که این ماده در آن تولید می شود مشخص می کند، زیرا رافینیت در صنایع مختلف و از واکنش حلال ها و محلول های متفاوت به دست می آید.

 

ترکیبات رافینیت

این ماده می تواند مخلوطي چند جزيي، از اجزاء مختلفی مانند الفین، آلکان، پارافین و ترکیبات آروماتیکی باشد و با توجه به نوع هیدروکربن استفاده شده می تواند به صورت رافینیت C4 و C5 و C6 باشد.

در صنایع پتروشیمی زمانی که صحبت از رافینیت می شود منظور رافینت C4 به صورت اولفین یا آروماتیک بوده و خوراك واحد های پایین رافینت c4 نوعی گاز است که از محصولات جانبی پتروشیمی ها محسوب می شود.

رافینت c4 نوعی گاز است که از محصولات جانبی پتروشیمی ها محسوب می شود. رافینیت 4 کربنه ترکیبی از اجزاء مختلفی همچون مواد آروماتیک یا پارافين‌ها, الفين‌ها و سيكلو آلكان‌ ها می باشد.

به طور کلی رافینت 4 کربنه 4 نوع مختلف دارد که شامل Raffinate1 یا C4R1، 2Raffinate یا 2C4R، 3Raffinate یا 3C4R، 4Raffinate یا 4C4R می باشد.

 

کاربرد رافینیت

این محصول به عنوان خوراک صنایع پایین دستی اولفینی به منظور تولید بنزین و پلی اتیلن مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله کاربرد ها و مصارف رافینت را می توان در تنظیم اکتان بنزین دانست که سبب بهتر سوختن و کاهش آلودگی های حاصل از آن می شود. 

رافینیت یکی از محصولات پتروشیمی صادراتی کشور ما می باشد که به میزان زیادی به کشور های مختلف از جمله کشور های همسایه صادر شده و ارز آوری مناسبی را برای کشور دارد.

از رافینیت تولیدی شرکت پتروشیمی بیستون، می توان جهت استخراج حلال 502 استفاده نمود. کالای حلال 502 به‌عنوان حلال نفتی و رنگ‌سازی و دیگر صنایع کاربرد داشته و در ساخت انواع هیدروکربورهای تولیدی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

فرم مشاوره و اطلاع از قیمت